Cezayir Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Cezayir Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Cezayir Konsolosluk İşlemleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Cezayir Vizesi

Cezayir vize konusunda en çok merak edilenler arasında “Cezayir vize var mı? “ gibi sorular yer almaktadır. Bu soru hakkında söyleyebileceklerimiz Türkiye ile Cezayir arasında Cezayir vizesi konusunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Bu vize başvurusu için ülkemizde bireylere bu yönde hizmet veren Cezayir konsolosluğu Cezayir pasaport türünde gerekli prosedürlere göre başvuru sunmaktadır. Umuma mahsus bir şekilde Cezayir seyahat planı yapan vatandaşlarımızın bu prosedürlere uygun bir şekilde işlemlerini gerçekleştirerek Cezayir vizesi almaya hak kazanmaları gerekir. Sizler diplomatik veya hususi veya hizmet tanımlı pasaportlara sahip olabilirsiniz. Bu açıdan incelendiğinizde 90 günlük bir süre ile vizesiz seyahat avantajınız vardır. Diğer ülkelerde olduğu Cezayir seyahati gerçekleştirecek kişinin bu ülkede de seyahat nedenini önceden belirlemesi gerekmektedir. Çünkü hangi vize çeşidi ile seyahat yapmayı düşünüyorsa ona göre belgeleri hazır etmek zorundadırlar. Cezayir’e çalışma amacı ile gitmek istiyorsanız çalışma vizesi için belediyeniz tarafından onaylamış bir şekilde başvuruda bulunacak olan davetiyeyi almanız gerekir. Bu davetiyeler genellikle Fransızca ve İngilizce olarak kabul görmektedir. Cezayir vize başvuru formu doldurulmadan önce Türkiye Cumhuriyeti pasaportunuzun 10 yıl içerisinde alınıp alınmadığını ve seyahat bitiminden sonra 6 ay geçerliliği olup olmadığını kontrol ediniz. Çünkü Cezayir vize formu doldurmadan önce kontrollerinizi yapıp gerekli işlemleri yerinize getirmiş olmanız gerekir.

Cezayir vize işlemleri tamamlandıktan sonra Ülkemizde özel günler bulunmadığı süreç içerisinde başvurunuzun sonuçlana süresi bir hafta olarak öngörülür. Cezayir konsolosluğunun sizden Cezayir vize evrakları haricinde isteyeceği evraklar olursa bu süreç daha da uzayabilir. Bazen bu tarz aksilikler ile süreç uzayabiliyor. Bunun bilincinde olarak işlemlerinizi her şeyi hesaba katarak zamanında yapın.

Cezayir Konsolosluk İşlemleri S.S.S

Cezayir Konsolosluğu evlilik için neler gereklidir?

Cezayir vatandaşı ile Cezayir konsolosluğu yani Cezayir makamları nezdinde evlenecek olanlar Cezayir Büyükelçiliği konsolosluk şubesinden bekarlık belgesi ya da doğum belgesi çıkartmalıdır. Ayrıca Cezayir vatandaşları evliliklerini konsolosluklar nezdinde gerçekleştirirken oturmaya ya da çalışma izniyle, müslüman olduğuna dair belgeyi sunmalıdırlar.

Cezayir Konsolosluğu evlilik bildirimi gerekli evraklar?

Cezayir vatandaşı ile Cezayir yetkilileri nezdinde yapılmış olan evliliğin resmi olarak bildirilebilmesi için Cezayir ve Türkiye’deki ikamet adreslerini, evlenme yeri ve evlenme tarihini belirten Türkçe bir dilekçe, Cezayir evlenme cüzdanı fotokopisi, Türk vatandaşı eşin pasaportu ile nüfus cüzdanı, Cezayirli eşin doğum kayıt belgesi ve kimlik fotokopisi, pasaportu ibraz edilmelidir.

Cezayir Konsolosluğu Ankara görev bölgesi

Cezayir’ in ülkemizde görev yapan dış temsilciliklerinden Ankara Cezayir Büyükelçiliği’ nin görev Bölgesi’ nde bulunan iller Ankara ve merkez ilçeleri ile Kırıkkale, Adana, Diyarbakır, Konya, Gaziantep, Samsun, Kayseri Aksaray, Antalya, İzmir, Afyon, Denizli, Amasya, Aydın, Erzurum, Trabzon.

Cezayir konsolosluğu tatil günleri?

Cezayir konsoloslukları hafta sonları resmi olarak tatildir. Bunun dışında Cezayir konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti’ nin resmi ve dini tatil günlerinde, ayrıca Cezayir’ in 5 Temmuz Bağımsızlık ve Gençlik Bayramı, 9 Eylül aşure günü, 1 Ekim Devriminin Yıldönümü, 12 Ocak Yennayer ve Mevlit Kandili’ nde resmi olarak kapalıdır .

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu