Cezayir Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Cezayir Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Cezayir Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Cezayir Vize Başvuru

Cezayir vize başvuru formu bütün detayları incelenerek özenle doldurulmalıdır. Cezayir vize evrakları önceden hazırlanmış bir şekilde ve güncel pasaportunuz ile konsolosluktan veya vize işlemleri yapabilen yetkili merkezlerden işlemlerinizi yaptırın. Bu işlemler için sizden evrakların üzerine yapıştıracağınız iki adet fotoğraf istenecektir. Bu fotoğraflar kesinlik dikkat edilerek çekilmelidir. Çünkü arka fonun beyaz olması ve güncel haliniz ile fotoğraftaki halinizin birbirine benzemesi gerekiyor. Evraklarınızın tamamla işlemini bitirdikten sonra ilgili merkeze başvurunuzu ileterek inceleme sürecine girebilirsiniz.

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Konumuzun başında "Cezayir vize gerekiyor mu?" sorumuzu cevaplarken istediği konusunda sizleri bilgilendirdik. Cezayir vizesi gerekli evraklar hakkında diğer ülkelerde olduğu seyahat nedeninize bağlı olarak sizlerden farklı belgeler isteyebileceklerini bildirdik. Cezayir vizesi için sizlerden seyahat nedeninize göre farklı belgeler isteyeceklerdir. Cezayir vize türleri arasında yer alan Cezayir aile vizesi, Cezayir çalışma vizesi, Cezayir turistik vize, Cezayir ticari vize gibi çeşitler sizlerin vize için başvuru seçenekleri olacaktır. Sizin için en uygun başvuru yapabileceğiniz konsolosluğu belirleyerek hem Cezayir konsolosluğu başvuru formu hakkında bilgi alabilir hem de seyahat amacınız, mesleğiniz, geliriniz gibi etkenlerin göz önünde bulundurarak gerekli evrakları öğrenebilirsiniz. Bazen konsolosluk veya ilgili merkezlerden ek evraklar istenebiliyor. Bu durumla karşılaşan bireylerin vize başvuru süreci uzayabiliyor. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adı gerekli merkezden bilgi almak sizler için en faydalı karar olacaktır.

Cezayir Vize Başvurusunda Dikkatli Olun

Öncelikle 10 yıl süreyi geçmiş pasaportlar Cezayir konsolosluğu tarafından kabul görmemektedir. Bu yüzden pasaportunuz eski, yıpranmış, yırtılmış olmamasına özen göstererek pasaportunuzu güncelleyerek gitmenizi öneririz. Şöyle bir sorun var ki pasaportunuz kabul edilse bile ülkeye giriş yaparken sizi orada ülkeye almama gibi durumları söz konusudur. Kesinlikle pasaport bu adımda önemli bir etkendir. Pasaportunuz önerilen kurallara uygunluk göstermiyorsa böyle bir hakları bulunuyor.

Cezayir seyahati için bu şekilde bir plan gerçekleştiriyorsanız kesinlikle başvurularınıza 1 ay öncesinde başlamanızı öneririz. Daha sonradan istenen evrakla yüzünden sonuçlanma süresi farklılıklar gösterebiliyor. 30 gün önceden işlem yapmadıysanız kesinlikle 15 gün önceden Cezayir vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmiş olmanız gerekir. Vize işlemleri için yetkili kuruma yapılacak dilekçenin kesinlikle İngilizce veya Fransızca olması gerekmektedir. Bu hususu göz önüne alarak dilekçenizin sorunsuz bir şekilde incelenmesi konusunda avantaj sağlarsınız. Bir iş yerinde çalışıyorken Cezayir seyahati yapmaya karar verdiyseniz iş veren tarafından sizlere izin verildiğine dair Cezayir konsolosluğuna, bulunduğu şirket adına antetti kağıdına dilekçesini yazması gerekmektedir. Konsolosluk tarafından bu bilgiler kesinlikle istenmektedir.

Diğer Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cezayir'e girmeden önce ülke girişinde ve çıkışında döviz miktarınızı kesinlikle bildirmeniz istenecektir. Çünkü 2007 tarihinde Cezayir kanunlarınca ülkeye döviz ithal-ihracat etmenin belli sınırlamaları vardır. Bu sınırlamalar dışın ülke döviz giriş çıkış olmamalıdır. Girişte sorulan döviz miktarı sizlerin kanıtlaması takdirinde ülkeden tekrar çıkarken çıkarabileceğiniz döviz miktarını belirleyecektir. Ülke içerisinde harcanan veya döviz olarak çevrilen paranın imzalı bir şekilde belgelenerek gümrükteki yetkililere ispat olarak gösterilmek zorundadır.

Önemli Bir Konu Olan Suriye Vatandaşlarının Cezayir Vize İşlemleri

Türkiye'de bulunan bu vatandaşların Cezayir vizesine başvuru yapabilmeleri için Türkiye oturum izinleri ile Cezayir devletinden gelecek davetiyeleri ıslak imza veya kaşeli bir şekilde kabul etmelidirler. Bunun yanı sıra ticari bakımdan bakıldığında çalıştıkları yer tarafından Cezayir konsolosluğuna yazılı bir dilekçe yollanması gerekmektedir.

Azerbaycan Vatandaşları İçin Cezayir Vizesi

Azerbaycan vatandaşlarının Türkiye'de bulundukları süreç içerisinde Cezayir vize çıkartmaları için Türkiye oturma izinlerine ihtiyaçları yoktur. Kendi ülkelerinde bu işlemleri gerçekleştirebildiklerinde dolayı Türkiye konsolosluklarından vize işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Evraksız Cezayir Vizesi

Bu vize türü Cezayir seyahati için gerekli evrakları karşılayamayan bireyler için acenteler tarafından karşılanacak vize türüdür. Bu acenteler ülkeden gerekli davetiyeleri gerçekleştirerek sizleri evraksız bir şekilde seyahat yapmaya teşvik ediyorlar.

 • Yeşil pasaport sahipleri yani hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar yapacakları seyahatte vizeden muaflardır.
 • Gri pasaport sahipleri de aynı şekilde 90 gün seyahatte vizeden muaftır.
 • Siyah pasaport sahipleri aynı şekilde 90 gün seyahatte vizeden muaftır.
 • Umuma mahsus kişiler vize almak zorundalardır.

 

Evraksız Cezayir Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Evraksız Cezayir Vizesi için 9 aydan az süresi olmayan pasaportun aslı gerekmektedir.
 • Önlü arkalı bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinizin fotokopisi gerekir.
 • Arka fonu beyaz olmak şartıyla iki adet vesikalık fotoğraf istenir.
 • İletişim bilgileriniz boş bir kağıtta teslim edilir.

CEZAYİR TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Başka bir ülkeye kültürel bakımdan veya gezi amaçlı gidilecekse turistik vize çıkarılması gerekir. İnsanların vize konusunda en çok ilgi duyduğu vize çeşitleri arasında gelmektedir. Uzun süreli bir seyahat amacınız bulunmuyor ve ticari bir amaç için seyahat yapmak istemiyorsanız işinizi görecek bir vize çeşidi olarak karşınıza çıkacaktır. İş toplantısı, Seminer vb. konular amacı ile yapılan seyahatlerde genellikle Cezayir ticari vize başvurusu istenmektedir. Fuar için gelinen bir seyahatte belgelerinizi turistik vize altında toplayarak tamamlayabilir. Kısa süreli seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat öncesinde Cezayir vize başvuru formu ile sizlerden ön bilgi alınmak istenir. Bu yüzden sizler kendinizi doğru tanıtmak adına bu formu eksiksiz ve titiz bir şekilde doldurmalısınız.

Cezayir Turistik Vize

İlk olarak başvurunuzu tanımlamak adına form doldurarak ilk adımları atmış olursunuz. Cezayir vize konsolosluğu tarafından istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde toplayarak seyahat amacınızı daha da ileriye taşıyarak süreci hızlandırırsınız. Başvuru formunda ki bilgilerin eksiksiz doldurulması sizlerin evrakları tamamladığınız süreçteki bilgiler ile birbirini tutuyor olması sizlerin doğru yolda olduğunu göstermektedir. Bu süreçte pasaportunuzun 10 yıldan eski olmadığından emin olarak seyahat sonunda 6 ay kadar süresinin olduğundan emin olmanız gerekecektir.

Turistik vize kısa süreli seyahatleri kapsadığından dolayı bu vize çeşidince bireye çalışma izni tanınmamakla beraber çalıştığı öğrenildiği takdirde ülke kanunları kapsamında cezai işlemler uygulanacaktır. Kanunlara göre kurallara uymayan bireylere cezai işlem uygulama hakları bulunmaktadır. Cezayir seyahat yaparken hotel rezervasyonunuzu başlangıç ve bitiş tarihi olarak ayarlayarak dokümanları ilgili birimlere iletmeniz gerekmektedir. Bu seyahat süresince yaptırması zorunlu olan sağlık sigortasını kesinlikle yaptırmanız gerekecektir. Belirtilen bu koşulları beraber adım attığınız seyahat acenteleri gerçekleştirecektir.

Cezayir Turistik Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

 • İlk olarak pasaportunuzun güncel bir şekilde olması gerekir. Pasaport süresinin 10 yılı geçmemiş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra seyahat bitiminizde pasaport süresinin 6 ay daha geçerli olması gerekiyor. Bu şartları karşılamadığınız takdirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşacaksınız.
 • Cezayir Turistik Vize başvurusu için çalıştığınız kurum tarafından hazırlanmış olan işyerinin antetli kağıdına yazmış olduğu ıslak imzalı veya kaşeli bir şekilde hazırlanmış Cezayir vize konsolosluğuna yazılmış olan çalışanın adı, soyadı, iletişim adresleri, maaşı, iş yeri pozisyonu ve iş verenin bilgilerinin bulunduğu dilekçenin gerekli kuruma iletilmesi istenir.
 • Bu vize için ülkede bulunan bir kişinin davetiye yollaması gerekmektedir. Davet eden şahsın kesinlikle Cezayir'de ikamet ettiğini kanıtlayan belgelerin bulunması gerekmektedir. Eğer böyle bir şansınız yoksa Cezayir'de bulunan birçok turizm acentesi sizlere bu konuda yardımcı oluyor. Bunun için gerekli olan bazı evrakları tamamlamanız yeterli oluyor. Zor bulunacak evraklar istemiyorlar.
 • İngilizce ve Türkçe olarak özenle hazırlanmış 2 adet olacak şekilde başvuru formları istemekteler. Bu formda başvuru yapacak kişinin bilgileri ve bu seyahati ne amaçla yapacağı hakkında bilgiler istenmektedir. Seyahat hakkında tarihlerin doğru şekilde bildirilerek seyahat yapacak kişinin imzası bulunmalıdır.
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş ve güncelliğini yitirmemiş olarak arka fonu beyaz seçilmiş fotoğraflar gerekmektedir.

CEZAYİR TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

Cezayir ticari vize iş amaçlı yapılacak seyahatlerde alınması gereken vize çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu vize tipi sayesinde Cezayir'de çalışmak adına bir adım atmış olacağız. Bu vize sadece iş için sizlerin işini yaramayacak toplantı, fuar ve farklı kategorilerde iş amaçlı alabileceğiniz eğitimlerde de kesinlikle sizler için büyük avantaj olacaktır. Bu davetiyeyi almak için belirtilen şartlar arasında Cezayir toprakların ziyaret etmek istediğiniz işyeri tarafından davet almanız gerekmektedir. Bu vize çeşidi için istenen evraklara ek olarak davetiye istenmekle beraber bu belgenizin eksik olması durumunda hiçbir şekilde vize başvurunuz onay almayacaktır. Bunun haricinde sizden istenecek evraklar zaman zaman değiştiğinden başvuru için yetki verilmiş kurumlardan veya Cezayir konsolosluğundan gerekli evraklar hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz. Hem de bu şekilde daha sonradan istenen evraklar yüzünden gecikmeler yaşamayacaksınız. İşveren tarafından alınacak davet yazısı kesinlikle diğer vize çeşitlerinde olduğu gibi İngilizce veya Fransızca olarak evraklar arasına eklenmelidir. Unutmayın Cezayir Ticari vize ile kısa süreli çalışma için kısa süreli vize talebinizde istenen belgelerde farklılıklar gözükebilir. Bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Cezayir Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 • İlk olarak pasaportunuzun güncel bir şekilde olması gerekir. Pasaport süresinin 10 yılı geçmemiş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra seyahat bitiminizde pasaport süresinin 6 ay daha geçerli olması gerekiyor. Bu şartları karşılamadığınız takdirde olumsuz sonuçlar ile karşılaşacaksınız.
 • Cezayir Ticari Vize başvurusu için çalıştığınız kurum tarafından hazırlanmış olan işyerinin antetli kağıdına yazmış olduğu ıslak imzalı veya kaşeli bir şekilde hazırlanmış Cezayir vize konsolosluğuna yazılmış olan çalışanın adı, soyadı, iletişim adresleri, maaşı, iş yeri pozisyonu ve iş verenin bilgilerinin bulunduğu dilekçenin gerekli kuruma iletilmesi istenir.
 • Bu vize için ülkede bulunan bir kişinin davetiye yollaması gerekmektedir. Davet eden şahsın kesinlikle Cezayir'de ikamet ettiğini kanıtlayan belgelerin bulunması gerekmektedir. Eğer böyle bir şansınız yoksa Cezayir'de bulunan birçok turizm acentesi sizlere bu konuda yardımcı oluyor. Bunun için gerekli olan bazı evrakları tamamlamanız yeterli oluyor. Zor bulunacak evraklar istemiyorlar.
 • İngilizce ve Türkçe olarak özenle hazırlanmış 2 adet olacak şekilde başvuru formları istemekteler. Bu formda başvuru yapacak kişinin bilgileri ve bu seyahati ne amaçla yapacağı hakkında bilgiler istenmektedir. Seyahat hakkında tarihlerin doğru şekilde bildirilerek seyahat yapacak kişinin imzası bulunmalıdır.
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş ve güncelliğini yitirmemiş olarak arka fonu beyaz seçilmiş fotoğraflar gerekmektedir.
 • Yaşadığınız ülkede ikamet ettiğiniz adres ve iletişim bilgilerine kadar bütün bilgilerin detaylı bir şekilde bildirilmesi gerekir. Yani vukuatlı nüfus kayıt örneğini iletmeniz gerekir.
 • Kişi çalışan olarak gözüküyor işyeri sözleşmesini evrakları arasına koymalıdır. Kendi işyeri varsa kesinlikle bu durumu belirten belgelerin dosyalar arasına eklenmesi gerekir.
 • Vergi levhası veya vergi beyanınızı gösteren belgelerin sunulması gerekir.
 • Geçtiğiniz 3 yıl içerisinde herhangi bir vize kaydınız bulunmuyorsa işyerinizin faaliyet belgelerini göstermek zorundasınız.
 • Bulunduğunuz kurumda son zamanlarda isim ve unvan gibi özelliklerde farklıklar yaşandıysa bunu Ticari sicil gazetesine işleyerek bildirmeniz gerekir.

Belgelerinizi hazırlarken kesinlikle fotokopilerini yanınızda götürmeyi ve birer adet fotokopileri yedekte tutmanın gerekir. Belgeler yeri gelince sizlere tekrar lazım olacağı için ve kurumların çoğu belgenin fotokopisini istediğinden bulundurmanızda fayda vardır.

CEZAYİR ZİYARET VİZESİ

Bu vize sayesinde Cezayir'de bulunan anne, baba, eş, kardeş gibi akrabalığınızın bulunduğu kişileri ya da 2. derece akrabalarınızı ziyaret etmek amacı ile başvurulan vize çeşididir. Bu vize için öncelikle Cezayir topraklarında bulunan yakınınızın sizlere davetiye göndermesi gerekmektedir. Bu ziyaret süreci 30 gün süreyi kapsamaktadır. Sizlerde Cezayir'de bulunan yakınınızı ziyaret etmek istiyorsanız Cezayir Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir.

Bu başvurularınızı Cezayir vize konsolosluğu veya bu konu için görevlendirilmiş yetkili kurumları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu vize çeşidinde de diğerlerinde olduğu gibi pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve seyahat sonun pasaportunuzun geçerliliğinin 6 ay daha devam etmesi gerekmektedir. Gerekli bilgilerin ve ön bilgi vermek amacı ile düzenlenmiş başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Gerekli şartları karşılamanız sonucunda kısa süreli ziyaretçi olarak Cezayir topraklarına seyahat etmeniz için hiçbir engel kalmayacaktır. Sizlerde seyahat amacınıza uygun vize çeşitlerine başvurabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Gerekli Evraklar S.S.S

Cezayir turistik vize seyahat evrakları nelerdir?

Cezayir turistik vize başvurularında başvuru dosyasında bulunması gereken seyahat evrakları, Cezayir’ de kalınacak otele ait konaklama rezervasyonu ve Cezayir’ e ulaşım rezervasyonu olarak uçak, gemi, ya da tren veya otobüs bilet rezervasyonudur.

Cezayir turistik vize başvuru evrakları?

Cezayir turistik vize başvurularında teslim edilmesi gereken evraklar seyahat tarihinin bitişi itibariyle en az 6 ay daha geçerli bir pasaport güncel olarak çekilmiş arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf Cezayir vize başvuru formu banka hesap dökümleri tapu ve ruhsatlar emeklilik cüzdanı gibi mali belgeler konaklama ve seyahat rezervasyonları nüfus cüzdanı fotokopisi evlilik cüzdanı tam tekmil Nüfus kaydı örneği

Cezayir ticari vize başvuru evrakları?

Cezayir ticari vize başvurusunda teslim edilmesi gereken evraklar pasaport, eski pasaportların fotokopiler, 2 adet biyometrik fotoğraf, Cezayir ticari vizesi dilekçesi, iş yeri belgeleri, Cezayir de ticari ortaklık yapılacak şirketle imzalanan ortaklık belgesi, çalışanların SGK işe giriş bildirgeleri, seyahat sağlık sigortası, seyahat edecek kişiye ait kişisel ve mesleki belgeler ile Cezayir’ de çalışılacak şirketten gönderilecek davetiye mektubudur.

Cezayir aile birleşimi vizesi evraklar?

Cezayir vatandaşı ile evlenerek oturma izni almak isteyen başvuru sahipleri tarafından vize başvurularında biyometrik fotoğraf, pasaport, nüfus kaydı örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi, uluslararası evlenme kayıt örneği, Cezayir’ de ki eşin pasaport ve kimlik kartı ya da oturma izni, başvuru sahibinin Arapça bildiğini gösterir belge, eşlerin doğum kayıt belgeleri ibraz edilmelidir.

Cezayir grup vizesi başvuru evrakları?

Cezayir’ de kültürel bir tur programına programına katılarak belirli bir zaman konaklayacak olanlar, Cezayir vize başvuru formu, en az 10 yıllık ve vize bitiş tarihi baz alındığında 6 ay daha geçerliliği bulunacak bir pasaport, biyometrik fotoğraf, otel ve uçak rezervasyonları, tur programı ayrıca şahsi banka hesap dökümü, kimlik fotokopisi ile birlikte başvuruda bulunabilirler.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu