Cezayir Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Cezayir Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Cezayir Vizesi 2022

Cezayir Vizesi 2022
Cezayir Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Cezayir Vizesi 2022; Cezayir ve Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyecek Cezayir seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. Vizesiz yapılan seyahatlerde oturum izni ve çalışma izni alınmasına izin verilmez. Cezayir’de 90 günden uzun süre konaklayacak olan kişiler, Cezayir vizesi 2022 şartlarına göre başvuru yapmalıdır.

Cezayir Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Cezayir vizeleri; eğitim, çalışma, aile birleşimi, ticari ve turistik olarak farklı türlere ayrılmıştır. Vize başvurusu, ülkeye seyahat etme amacına göre vize türüne yapılır. Cezayir vizesi 2022 başvurusu için hazırlanması gereken evraklar, vize türlerine göre değişiklik gösterir. Cezayir konsolosluğu resmi web adresi üzerinden hazırlanması gereken evrakların listesini öğrenebilirsiniz.

Cezayir vizesi gerekli evraklar 2022: Pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, gelir belgeleri gibi belgelerdir. Bu evraklar, tüm vize türlerinde talep edilen belgeler arasında yer alır. Vize başvurusu yapmak için vize talep formunun doldurulması ve Cezayir konsolosluğuna dilekçe yazılması gerekmektedir. Vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmalı, seyahat amacını açıkça ifade etmelidir.

Cezayir Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Cezayir aile birleşimi vizesi, aile bütünlüğünün sağlanması adına verilen uzun süreli vize türüdür. Aile birleşimi vizesine başvuru yapılması için Cezayir vatandaşı ile evlenilmesi veya eşin Cezayir’de yasal olarak ikamet etmesi gerekir. Cezayir aile birleşimi gerekli evraklar başında vize başvuru formu bulunur. Bu formun İngilizce olarak doldurulması ve seyahat amacını açıklayacak şekilde hazırlanması istenir.

Cezayir vizesi 2022 başvurusu için Cezayir konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede; seyahat amacı, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler açıkça anlatılmalı ve şahsen yazılmalıdır. Vize talep dilekçesi yazıldıktan sonra Cezayir konsolosluğundan vize başvurusu için randevu alınır. Vize randevusu seyahat planından 1 ay öncesinde alınabilir. Cezayir aile birleşimi vizesi alınması için hazırlanması gereken diğer evrakların listesi Cezayir konsolosluğu tarafından her yıl yayınlanır.

Cezayir aile birleşimi vizesi için; pasaport, uluslararası evlenme kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, fotoğraf, konaklama adresi, gelir belgeleri ve mesleki belgeler gibi evraklar talep edilir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde ek evraklar talep edebileceği için konsolosluktan alınan bilgilerin dikkate alınması önemlidir.

Cezayir Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Cezayir çalışma vizesi, ülkede bir şirket ile iş anlaşması yapan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği vize türüdür. Uzun süreli vize türlerinden biri olduğu başvuru aşamasında ek evraklar talep edilir. Cezayir çalışma vizesi gerekli evraklar hazırlanırken öncelikle vize başvuru formu doldurulmalı ve Cezayir konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Çalışma vizesi başvurusu için şirket tarafından hazırlanması gereken çalışma belgesinin alınması gerekir.

Cezayir vizesi 2022 başvurusu için hazırlanacak olan çalışma belgesi, şirket tarafından hazırlanmalı, çalışma süresi, görev, çalışma saatleri ve maaş gibi bilgileri içermelidir. Bu belgenin randevu tarihinden önce teslim alınması ve vize evrakları arasına eklenmesi istenir. Çalışma vizesi alınması için şirket tarafından alınacak belgelerle birlikte şahsi belgelerin tümü hazır olmalıdır.

Cezayir vizesi 2022 başvurusu için; pasaport, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri, mesleki belgeler, sağlık raporu, vize talep formu ve konaklama adresi gibi belgeler talep edilir. Belge listesi çalışılacak firmaya göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle konsoloslukla iletişime geçilmesi ve alınan bilgiler doğrultusunda belgelerin hazırlanması önemlidir. Vize evraklarını teslim etmeniz ardından ülkeye seyahat edebilir ve çalışma izni alabilirsiniz.

Cezayir Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi 2022 başvurusu eğitim amacıyla yapılacaksa Cezayir’de bir eğitim kurumundan onay alınması gerekir. Cezayir eğitim vizesi; lise, üniversite, dil eğitimi, bilimsel araştırma amaçları ile alınabilir. Eğitim vizesi başvurusu yapmak için vize başvuru formunu internet üzerinden doldurabilir ve konsolosluktan randevu alabilirsiniz. Randevu tarihine kadar hazırlanması gereken evrakların listesi, Cezayir konsolosluğu tarafından yayınlanır.

Cezayir öğrenci vizesi gerekli evraklar: Vize başvuru formu, şahsi dilekçe, konaklama adresi, uçak bileti, eğitim belgeleri, diploma, seyahat sağlık sigortası, pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği gibi belgelerdir. Lise ve üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin yeterli düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olması istenir. Belgeler arasında yabancı dil sertifikası veya geçerli bir yabancı dil puanı belgelerinin eklenmesi gerekir.

Cezayir Vizesi Ücreti

Cezayir vizesi 2022 başvurusu için Cezayir konsolosluğundan randevu alınması, gerekli evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize harcının ödenmesi gerekir. Vize ücretleri, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 30 günlük standart Cezayir vizesi ücreti 40 Euro olarak belirlenmiştir. Cezayir vizesi 90 günlük alınacaksa ödenmesi gereken Cezayir vizesi ücreti 100 Euro’dur.

Cezayir Vizesi Aile Birleşimi

Cezayir vizesi aile birleşimi amacıyla alınacaksa eş veya çocukların Cezayir vatandaşı olması veya ülkede oturum izni olması gerekir. Başvuru yapmak için Cezayir konsolosluğuna veya konsolosluğun yetki vermiş olduğu vize merkezlerine şahsen müracaat edilmelidir. Vize başvurusu yapacak kişiler, Cezayir vize talep formunu doldurması ve vize talep dilekçesi yazması ardından konsolosluktan randevu alabilir.

Cezayir vizesi 2022 başvurusu için hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Evrak listesi, Cezayir konsolosluğu resmi web adresi üzerinden yayınlanır ve konsolosluk hazırlanması gereken evraklarla ilgili bilgi verir. Aile birleşimi vizesi için talep edilen başlıca evraklar; evlilik cüzdanı, uluslararası evlenme kayıt örneği, çocuklar için velayet belgesi, eşler için oturum izni belgesi ve doğum belgesi, konaklama adresi, gelir belgeleri gibi belgelerdir.

Cezayir Çalışma Vizesi 2022

Cezayir çalışma vizesi 2022 başvurusu Cezayir konsolosluğuna yapılmalıdır. İkamet edilen bölgede faaliyet gösteren konsolosluk binası yoksa yetkili vize merkezlerine müracaat edebilirsiniz. Çalışma vizesi, Cezayir’de bir firma ile iş anlaşması yapan Türk vatandaşlarının alabileceği uzun süreli vize türüdür. Çalışma vizesi en az 3 ay en çok 3 yıl süreli verilir. Çalışma süresine göre verilen çalışma vizesinin daha sonra uzatılması mümkündür.

Cezayir vizesi 2022 başvurusunun yapılması için çalışılacak firmadan çalışma belgesi alınması gerekir. İşçi vizesi için hazırlanması gereken başlıca evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, sağlık raporu, seyahat sağlık sigortası, vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, fotoğraf gibi belgelerdir. Gerekli belgeleri hazırlamanız ve randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ardından başvurunuz tamamlanır. Çalışma vizesi sonucu ortalama 1 hafta içerisinde açıklanır.

Cezayir Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Cezayir eğitim & Erasmus vizesi 2022 yılında başvuru yapabileceğiniz uzun süreli vize türleridir. Cezayir, Erasmus programı ile gidebileceğiniz ülkelerden biri değildir. Lise, üniversite, dil eğitimi, mesleki eğitimler amacıyla eğitim vizesine başvuru yapabilirsiniz. Cezayir vizesi 2022 başvurusu için; eğitim belgeleri, yabancı dil sertifikası, güncel pasaport, fotoğraf, nüfus kayıt örneği, sponsor belgesi gibi evraklar talep edilir.

Cezayir Vize Formu ve Dilekçe için tıklayınız; https://www.eraytur.com/cezayir-vize-formu-ve-dilekce/

[toggle title=”Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?”]

Cezayir vizesi, vize türüne göre gerekli belgelerin Cezayir konsolosluğuna teslim edilmesi ardından alınır.[/toggle]

[toggle title=”Cezayir Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?”]

Cezayir vizesi ortalama 10 gün içerisinde çıkar.[/toggle]

[toggle title=”Cezayir’e Vize Almak İçin Nereye Başvuru Yapılır?”]

Cezayir vizesi almak için Cezayir konsolosluğuna veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine başvuru yapılır.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu