Cezayir Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Cezayir Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Cezayir Vize Başvuru Soruları

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Cezayir Vize Başvuru Soruları S.S.S

Cezayir vize ücreti 2020

Cezayir vize ücreti 17 Ekim 2020 tarihinde yapılan güncellemelere göre tek girişli ve 1 aylık olarak 80 EUR’ dur. 3 aylık ve  çok girişli ticari ve ziyaret Cezayir vizesi ücreti 2020,  150 EUR’ dur. 1 yıllık ticari ve çok girişli evraksız Cezayir vize ücreti ise 420 EUR’ dur.

Cezayir vize ücreti1 aylık tek girişli ne kadardır?

Cezayir’ e seyahat etmek isteyenlerin alması gereken turistik,  ziyaret ya da ticari vize 2020 ücreti, 1 aylık ve tek girişli vize için  80 EUR’ dur. Cezayir vizesi evraksız 2020 tek girişli 1 aylık ticari vize ücreti 150 EUR olmaktadır.

Evraksız Cezayir vizesi nedir?

Evraksız Cezayir vizesi; başvuru sahibinin pasaport, kimlik fotokopisi, biyometrik fotoğraf, ikametgah gibi genel evraklar dışında konsolosluğun istediği bir takım evrakların temin edilememesi durumunda yasal başvuru merkezlerinin devreye girdiği ve davetiyenin başvuru sahibi adına temin edildiği,  bu şekilde başvuruların sorunsuz biçimde halledildiği bir uygulamadır.

Cezayir vize ücreti çok girişli 2020 ne kadar?

Cezayir vize ücretleri;

Evraksız aylık çok girişli 220 EUR

Evraksız  6 aylık çok girişli 350 EUR

Evraksız 1 yıllık Çok girişli 420 EUR

Ticari 3 aylık çok girişli 70 EUR

Özel ziyaret amaçlı 3 aylık çok girişli 130 EUR

Tıbbi tedavi amaçlı 3 aylık çok girişli 130 EUR

Kültürel eğitim ve çalışma amaçlı 3 aylık çok girişli 130 EURO

Cezayir kapıda vize uygulaması var mı?

Cezayir kapıda vize uygulaması yapmayan ülkeler içindedir. Cezayir’i çeşitli nedenlerle ziyaret etmek isteyenlerin ülkeye giriş yapmadan önce vizelerini almış olmaları gerekir. Ülkemiz T.C. vatandaşlarından bordo pasaport hamillerinin Cezayir’e girişte mutlaka vize almaları gerekmektedir. Siyah, gri ve yeşil pasaport hamilleri ise 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.

Evraksız Cezayir vizesi işlem  ücretleri ne kadardır?

Evraksız Cezayir vize ücretleri, vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Evraksız Cezayir vize ücretleri 2020 ücretleri 1 aylık ve tek girişli ticari vize için 150 EUR, 3 aylık ve çok girişli ticari vize için 220 EUR, 6 aylık çok girişli ticari vize 350 EUR ve 1 yıllık çok girişli ticari vize 420 EUR şeklindedir.

Cezayir vizesi ne zaman çıkar?

Cezayir vize başvuruları konsolosluğun yoğunluğuna göre farklı zamanlarda sonuçlandırıldı da ortalama 2 iş gününde karara bağlanmaktadır. Uluslararası bir fuarın olduğu dönemlerde ya da veya tatil sezonlarında  bu süre 5 iş gününü bulabilmektedir.

Cezayir’ in vize uyguladığı ülkeler?

Cezayir aralarında Fas, Malezya, Yemen2 in de bulundu az sayıda ülke vatandaşına 90 günü geçmeyecek ziyaretleri için vize muafiyeti getirmiştir.  Bazı ülke vatandaşlarından resmi pasaport sahipleri de en çok 90 gün için ülkeyi vizesiz  ziyaret edebilir. Bunun dışında kalan tüm ülkelere Cezayir vize uygulamaktadır.

Cezayir vizesi kalkıyor mu?

Cezayir ile Türkiye arasında vize muafiyeti zaman zaman gündeme gelen bir konu olmakla beraber şu an için Cezayir Türkiye arasında sınırlı biçimde vize muafiyeti vardır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri Cezayir’ i günümüz şartlarında ancak vize ile ziyaret edebilmektedir.

Cezayir vizesi – ekşi sözlükte yorumlar güvenilir midir?

Cezayir vizesi başvurularında ilgili seyahat acentaları ya da akredite başvuru merkezlerinden bilgi alınması gerekmektedir.  Cezayir vizesi hakkında Web siteleri üzerinden ulaşılabilecek çeşitli platformlarda güncel ve doğru olmayan bilgilerin paylaşabileceği unutulmamalıdır.

Cezayir’ in vize muafiyeti verdiği ülkeler?

Cezayir;  Arjantin, Şeyseller, Mali, Moritanya, Libya, Batı Sahra, Tunus, Yemen, Fas, Maldivler vatandaşlarından en fazla 90 güne kadar yapacakları turistik ve ticari faaliyetler için vize almamaktadır. Cezayir, bazı ülkelerin diplomatik pasaport hamillerine ülkelerinde serbest dolaşım hakkı vermektedir.  Türkiye’ nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelerin diplomatik veya resmi pasaport sahipleri için 90 günü geçmeyecek ziyaretlerinde vize muafiyeti tanımaktadır.

 Cezayir Türkiye’ ye vize uyguluyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umumi yani bordo pasaport hamilleri Cezayir’ i ancak vize ile ziyaret edebilirler. Ülkemiz vatandaşlarından hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise 90 günü geçmemek kaydıyla ziyaretlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilir.

Cezayir’ de işçi olmak için oturum izni nasıl alınır?

Cezayir’ de işçi olarak çalışacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle çalışma vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Başvuru sahipleri vizeleri çıktıktan sonra Cezayir’ e giderek Cezayir İçişleri Bakanlığı’ na bağlı güvenlik dairelerine başvuruda bulunmalı, çalışma ve oturma izinlerini çıkarttırmalıdır.

Cezayir’ de Türk işçi maaşları ne kadardır?

Cezayir’ de işçi olarak çalışanlar genel olarak aylık ortalama 1000 ve 1250 dolar arasında maaş almaktadırlar. Cezayir’ de askeri asgari ücret ise 268 Dolar’ dır. Cezayir’ de Türk işçilerin maaşları çalışılan firma ve yapılan işe göre değişiklikler gösterebilir.

Cezayir grup vizesinde bankada ne kadar bulunmalı?

Cezayir grup vizesi başvurusunda bulunanların şahsi banka hesap dökümlerinde en az 4000 Lira bakiye bulunması beklenir. Yapılacak turun finansörlüğünü bir kurumun üstleneceği durumlarda ise kurumun banka hesap dökümleri yeterli olmaktadır.

Cezayir kültürel vize evraklar 2020?

Cezayir kültürel vize başvurularında evrak dosyasında iki tane Cezayir vize başvuru formu, son 10 yıl içerisinde alınmış olan ve vize bitiş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerli olacak bir pasaport, arka fonu beyaz şekilde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümü, kimlik fotokopisi gibi özel belgeler ile başvuru sahibinin katılacağı kültürel organizasyondan gelecek imzalı davetiye olmalıdır.

Cezayir tıbbi tedavi vizesi evrakları nelerdir?

Cezayir’ de bir sağlık kuruluşunda tıbbi tedavi görmek için alınacak olan medikal vize başvurularında 2 adet vize başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, olması durumunda Türkiye’ deki hastanelerden alınmış sevk kağıdı, Cezayir’ de tedavi olunacak sağlık kuruluşundan gönderilecek hasta kabul belgesi ya da hastane randevusu ibraz edilmelidir.

Cezayir iş vizesi evrakları nelerdir?

Cezayir çalışma izni olarak bilinen Traveil ya da iş vizesi almak isteyenler tarafından pasaport, varsa eski pasaportların fotokopisi, Cezayir’ de çalışılacak firma ile yapılan iş sözleşmesi, başvuru sahibinin ülkeye geri döneceğine dair taahhütname, Çalışma Bakanlığı tarafından onaylanmış çalışma izni ibraz edilmelidir.

Cezayir turistik vize türleri?

Cezayir turistik vizeleri; 

kısa süreli turistik vize

tek girişli ve 30 gün konaklama izni veren turistik vize

 3 aylık süre içerisinde 90 gün konaklamaya izin veren çok girişli turistik vize olarak ayrılır,

Özellikle ilk kez Cezayir vizesi başvurusunda bulunanlar, genellikle 1 ay içerisinde en fazla 1 ay konaklamaya izin veren kısa süreli turistik vize alabilmektedir.

 Cezayir vizesi İstanbul’ da nerden alınır?

Cezayir vizesi İstanbul’ da Cezayir konsolosluklarının resmen yetkilendirdiği başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir başvuru merkezlerinin Cezayir konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olmasına çok dikkat edilmelidir.

Cezayir Büyükelçiliği Ankara nerededir?

Ülkemizde Cezayir’ in dış temsilciliklerinden Ankara’ da büyükelçilik bulunmaktadır. Vize işlemlerini karara bağlayan ve Cezayir vatandaşlarının vatandaşlık işlemlerini gerçekleştiren Cezayir Ankara büyükelçiliği adresi: Çankaya, Şehit Ersan Cad. No:42, 06690 Çankaya/Ankara

Cezayir Konsolosluğu telefon numaraları?

Ülkemizde Cezayir dış temsilciliği olarak İstanbul’da Cezayir Başkonsolosluğu,  Ankara’ da Cezayir Büyükelçiliği bulunmaktadır.

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu telefon numarası: 0 (212) 3569516

Cezayir Ankara Büyükelçiliği telefon numarası: 0 (312) 4687719

 Cezayir vizesi kaç günde çıkar?

Cezayir’de turistik ticari ziyarette bulunmak, basın görevlisi olarak görev yapmak, tedavi olmak gibi nedenlerle kısa ve geçici bir süre için bulunmak isteyenlerin vize alması gerekmektedir. Cezayir  vize başvurularının sonuçlandırılması genel olarak 7 ile 10  iş günü arasında değişmekte, bazen vizelerin sonuçlandırılma süresi 2 gün olabilmektedir.

Cezayir Ticaret ateşeliği

Cezayir demokratik Halk Cumhuriyeti’ nin Alger kentinde Cezayir Ticaret Müşavirliği bulunmaktadır. T.C. Cezayir Ticaret Müşavirliği telefon numarası: 0213 21607959, Cezayir ticaret müşavirliği elektronik posta adresi cezayir@ekonomi.gov.tr

Cezayir İstanbul Konsolosluğu görev bölgeleri?

Cezayir’ in İstanbul’ da bulunan dış temsilcililiği Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu’ nun görev bölgesi Ankara ili dışında kalan tüm illerdir.  Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu’ na Ankara dışında herhangi bir ilden ilde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını yasal başvuru merkezleri aracılığı ile iletebilirler.

Cezayir vize ücreti 2021 ne kadar?

Cezayir vize ücretleri  yıl içerisinde yapılan zamlara göre güncellik kazanır. Cezayir vize ücretleri konusunda 2021 yılında nasıl bir güncellemeye gidileceği Cezayir hükümetinin alacağı kararlara bağlıdır.

Cezayir vize almak zor mudur?

Cezayir vize işlemlerinde Cezayir dış temsilciliği karar organıdır. Cezayir konsoloslukları başvuruları titizlikle inceleyerek karara bağlar.  Dolayısıyla Cezayir vize başvurularında konsolosluğun istediği tüm prosedürlere uygun bir başvuru sürecini yönetebilmek son derece önemlidir. Cezayir vizesi başvurularının olumlu olarak sonuçlandırılması için başvuru sürecinde deneyimli danışmanlardan destek almak önem kazanmaktadır.

Cezayir vize işlemleri 2021 hangi adımlarla gerçekleştirilir?

Cezayir vizesi başvurusu yapacak olanların öncelikle seyahat planlamalarını eksiksiz şekilde yapmaları gerekmektedir. Daha sonra başvuru sahiplerinin kişisel durumuna ve ziyaret nedenine bağlı olarak konsolosluğun hazırladığı tüm belgelerin eksiksiz listesini çıkartıp evraklarını hazırlaması gerekir. Cezayir vizesi randevusu alınarak evrakların eksiksiz biçimde Cezayir Konsolosluğu’ nun yetkili kıldığı başvuru merkezlerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Evraksız Cezayir Vizesinde evrak teslim edilmiyor mu?

Cezayir vizesi başvurularında başvuru dosyasında bulunması gereken en önemli evrak, vize  türü ne olursa olsun; davetiyedir. Bazı durumlarda davetiye temin edemeyen başvuru sahipleri için evraksız Cezayir vizesi uygulaması yapılmakta olup gereken tüm evraklar  teslim edilmekte ancak davetiye yetkili başvuru merkezleri tarafından temin edilmektedir.

Cezayir vizesi kalkıyor 2021

Cezayir vize uygulamasının Türkiye ve Cezayir arasında karşılıklı olarak kaldırılmasına yönelik  haberlerzaman zaman gündeme gelmektedir Cezayir ve Türkiye arasındaki vize politikalarında kısmi muafiyet durumları söz konusu olmakla beraber,  2020 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahiplerinin Cezayir vizesi almaları şarttır. 2021 yılında Cezayir vizesinin kalkma durumu her iki ülkenin hükümetleri arasında yapılacak olası anlaşmalara göre kesinlik kazanır. 

Cezayir vatandaşlığı nasıl kazanılır?

Cezayir vatandaşlığı doğumdan ya da kökenden anne veya babanın Cezayir vatandaşı olması durumunda kazanılabilir. Kan bağı ya da doğum ile kazanılan vatandaşlık dışında 7 yıl boyunca kesintisiz olarak Cezayir’ de ikamet eden yabancı uyruklular bir takım koşulları karşıladığı sürece Cezayir vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmektedirler.

Cezayir Büyükelçiliği Ankarabiyikelçisi kimdir?

Cezayir Ankara Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş’  tır. Sayın Mahinur Özdemir Göktaş,  1982 Brüksel doğumludur. Brüksel’ de ekonomi eğitimi üzerine master yapmıştır. Brüksel  parlamentosu milletvekilliği de dahil çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Cezayir medikal vizesi nasıl alınır?

Cezayir’ de tıbbi tedavi amacıyla bulunmak isteyenlerin alması gereken Cezayir medikal vize başvuruları konsoloslukların yetkilendirdikleri akredite başvuru merkezleri aracılığı ile yapılır. Cezayir Medikal vize almak isteyenlerin sağlık raporu ile Cezayir’ de sağlık hizmeti alacakları kurumdan gelen bir davetiye ya da hastane randevusunu, varsa Türkiye’ deki hastanelerden alınan sevk belgesini ibraz etmesi gerekir.

Cezayir vizesi seyahat sağlık sigortası istenir mi?

Cezayir vizesi başvurularında acil biçimde gerçekleşebilecek durumlarda tedavi masrafları için seyahat sağlık sigortası istenir. Sseyahat sağlık sigortasının tüm bir seyahat tarihini kaplayacak biçimde ve en az 40 bin Euro tazminata sahip olması da istenir.

Cezayir kültürel ziyaret vizesi evraklar?

Cezayir’  de gerçekleştirilecek kültürel bir etkinlik,  kongre gibi bilimsel aktivitelerle, spor etkinliklerine katılmak isteyenlerin genel başvuru evraklarının yanı sıra organizasyon sahibi tarafından antetli kağıt üzerine yazılarak gönderilmiş olan daveti ibraz etmeleri gerekir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu